SAISi abil saad esitada sisseastumisavaldusi süsteemi kasutavatesse õppeasutustesse. Kasutades SAISi, on kogu sisseastumine ühes kohas - siit saad rohkem lugeda SAISiga liitunud haridusasutuste konkursside kohta, esitada avaldusi, registreeruda sisseastumiseksamitele, näha oma positsiooni konkursside pingeridades ning saada teadaandeid oma avalduste käekäigu kohta.

Võrreldes paberavaldusega on SAIS ajasäästlik, kuna kasutab Sinu kohta olemasolevaid andmeid Rahvastikuregistrist, Eesti Hariduse Infosüsteemist ja Eksamite Infosüsteemist. Nii ei pea Sa oma tunnistusi ja isikuandmeid ise kooli viima. Kui andmekogudes Sinu kohta andmeid ei ole, piisab tunnistuste viimisest ainult ühte kooli, et neid ka teise kooli kandideerides kasutada saaksid. SAIS on ajasäästlik ka vastuvõtutöötajatele, kes ei pea paberavaldusi ükshaaval läbi töötama.

SAIS on turvaline. Pärast sisselogimist toimub kogu infovahetus Sinu ja infosüsteemi vahel turvalises krüpteeritud SSL-andmekanalis ning Sinu andmeid näevad ainult selleks volitatud vastuvõtutöötajad. Ehkki SAISi kaudu saab esitada sisseastumisavaldusi mitmesse kooli samaaegselt, ei näe ükski kool sinu teisi avaldusi. Sinu andmete kaitstust kirjeldavad SAIS-i kasutustingimused, millega soovitame kindlasti tutvuda.

SAISi kasutab 45 haridusasutust erinevatelt haridusastmetelt üle Eesti:

Ülikoolid (7)

Rakenduskõrgkoolid (7)

Kutseõppeasutused (27)

Gümnaasiumid (7)SAISi haldab Haridus- ja Teadusministeerium