UX/UI disaini nooremspetsialist


Tartu Rakenduslik Kolledž

5. taseme kutseõppe esmaõpe (452)

statsionaarne õpe - koolipõhine õpe

01.09.2025

1 aasta 6 kuud

eesti keel

määramata: tasuta

Kandideerimistähtaeg: 08.08.2025


Vastuvõtukriteeriumid

üldkeskharidus (310)

UX/UI disaini nooremspetsialist erialale vastuvõtmine toimub komplekskatse põhjal, mis koosneb kolmest osast:

  1. Portfoolio (max 3p) eesmärk on tutvustada end sisseastumiskomisjonile ning näidata oma huvi ja valmisolekut õppida. Portfoolio tuleb koostada esitlusena ja jagada lingiga (nt Google esitlused, Canvas vm.). Varasemad olemasolevad portfooliod võid lisada esitlusse linkidena. Jälgi, et oleks antud vaatamise õigus igaühele, kellel on link. Vormista töö ühtse stiiliga, loetavalt ja loogiliselt. Sisseastumiskomisjon peab saama portfooliost vastused allolevatele küsimustele: Kes Sa oled? Räägi lühidalt endast ja oma taustast. Millised on sinu hobid, millega vabal ajal tegeled? Too välja huvi, miks Sa tahad seda eriala õppida?  Kirjelda oma varasemaid tegevusi, mis Sinu õpinguid UX/UI disainerina toetavad. Too näiteid milliseid vahendeid/programme oled kasutanud ja mis eesmärgil? Too näiteid koos lühikirjeldusega oma varasematest töödest, mis demonstreerivad Sinu oskusi, näiteks joonistused, sketšid, plakatid, flaierid, veebileht, uurimistöö vm. Kuidas aitab VOCOs õppimine Sind oma unistustele lähemale? Millised on Sinu tulevikuplaanid peale õpinguid?
  2.  Loovülesanne (max 3p) Loovülesandeks aitab sind ette valmistada Stimmer, K. Kasutajakogemuse disaini õpik.
  3. Grupivestlus (max 4p) eesmärk on hinnata kandidaadi suhtlemisoskust, eneseväljendust, väärtushinnanguid, ajaplaneerimise oskust ning võimet kohaneda uue õppekeskkonnaga.

Rohkem infot


Sisseastumiskatse

_UX/UI disaini spetsialist (grupivestlus)

Vestluse käigus hinnatakse vastutust õppimisvõimaluste hindamisel, suhtlemisoskust, loomingulist ülesannet. ... Loe edasi

Lisainfo

UX (kasutajakogemuse) disain keskendub positiivsete emotsioonide tekitamisele ning sellele, kuidas kasutajad navigeerivad kõigi erinevate UI-elementide vahel. UI (kasutajaliidese) disain viitab aga sellele, mida kasutajad tegelikult rakenduse ekraanil näevad – tekst, värvid, taustad, ikoonid ja liikuvad elemendid. UX/UI-disaineritel on erinevad tööülesanded, mille käigus peavad nad näiteks planeerima, kaardistama kasutajateekonda, kujundama ekraane, viima läbi uuringud jne. See eeldab head suhtlemisoskust, tähelepanu ja keskendumisvõimet. UX/UI teadmisi ja oskusi saab rakendada väga erinevates valdkondades ning nõudmine tööturul selliste spetsialistide järele on suur.

Tartu Rakenduslik Kolledž on IT-valdkonnas tunnustatud kogemustega õppeasutus. Moodsa riist- ja tarkvaraga varustatud arvutiklassides ning laborites õpetavad spetsialistidest oma ala tipud. Kuna kasutajakogemuse disaini valdkond eeldab erinevate valdkondade head tundmist, siis tehakse koostööd Tartu Kunstikooliga ja kaasatakse praktikuid töömaailmast. Hea kasutajakogemuse ja kasutajaliidese disainer on süsteemne, hea suhtleja ning vajadusel ka läbirääkija, süstemaatiline, analüütiline ning suure empaatiavõimega, et kasutajakogemust esiplaanile seada. Ta on innustunud ja alati valmis juurde õppima, sest valdkond areneb väga kiiresti. Põhiõpingutest moodustab praktika 23 EKAPit. 


UX/UI disaini nooremspetsialist erialale vastuvõtmine toimub komplekskatse põhjal, mis koosneb kolmest osast: 1) Portfoolio 2) Loovülesanne 3) Grupivestlus.

Rohkem infot