Tallinna Rakenduslik Kolledž
3. taseme kutseõpe (431)
statsionaarne õpe - koolipõhine õpe
25.11.2024
1 aasta
eesti keel
Eesti , Tallinn
täiskoormus:
tasuta
Avalduste vastuvõtt on lõppenud
ei oma haridust (993)
Nooremaedniku erialale kandideerimiseks tuleb sooritada eeltest ja vastuvõtuvestlus. Aeg määratakse kandidaadile avalduse esitamisel.
Eeltest toimub koolis kohapeal 28.oktoobril kell 10.00. Kirjaliku testiga hinnatakse õppija teoreetilisi teadmisi, mis on eelduseks valitud kutseala õpingute alustamiseks. Aega testi lahendamiseks on 45 minutit. Testi maksimaalne tulemus on 30 punkti, lävend 8 punkti. Testi tulemusega vähemalt 8 punkti pääseb kandidaat edasi vestlusele.
Vastuvõtuvestlused toimuvad 04.11.2024. Vestluse maksimaalne tulemus on 5 punkti. Hinnatakse kandidaadi eesti keele oskust ning kokkupuudet ja huvi valdkonna vastu.
Palume vestlusele kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID kaart, pass, elamisluba).
Alaealisel õpilaskandidaadil tuleb kandideerimisel esitada vanema või eestkostja kirjalik nõusolek (blankett leitav https://tark.edu.ee/sites/tark.edu.ee/files/2024-08/Tallinna%20Kopli%20Ametikooli%20o%CC%83ppekorralduseeskiri%202024.pdf ). Nõusoleku saab laadida SAISis avalduse juurde või esitada koolis kohapeal vastuvõtuperioodi jooksul.
Kui kandidaadi haridust tõendavad andmed ei ole koolile elektroonilise teenuse kaudu registritest kättesaadavad, tuleb vastuvõtuperioodi jooksul esitada kooli nõutud haridustaseme lõpetamist tõendava dokumendi originaal või selle notariaalselt kinnitatud koopia.
Nooremaednik NA-24-25 eeltest
Nooremaedniku erialale kandideerimiseks tuleb sooritada eeltest.
Nooremaednik NA-24-25 vestlus
Katse aeg määratakse kandidaadile avalduse esitamisel.
Nooremaednik (1 a)
Kellele? Erialale on oodatud õppima põhiharidusega või põhihariduseta vähemalt 18 aastased isikud, kes soovivad omandada kutset. Sobib inimesele, kellele meeldib loodus, taimed, muld ja tegevused õues.
Õppetöö algab novembris 2024.
Õpe toimub päevases õppevormis kaheksal päeval kuus, millest 5 koolis ja 3 veebis või praktikal.
Õpingute jooksul sooritab õpilane ka praktika.
Eriala
Õppekava eesmärgiks on, et õpilane omandab teadmised, oskused ja hoiakud, mis on vajalikud tööks nooremaednikuna erinevates valdkondades ning eeldused õpingute jätkamiseks ja elukestvaks õppeks.
Õpetus on praktilise suunitlusega. Õppija saab teadmisi ja praktilisi oskusi köögiviljanduses, puuviljanduses, iluaianduses, haljasalade hooldamises, sisehaljastuse rajamises ning aiaplaani koostamises. Praktilistes tundides õpitakse tundma meie kliimas kasvavaid taimi, nende haigusi ja kahjureid. Õpitakse taimi paljundama, hooldama, ümberistutama, lõikama puid ja põõsaid, sooritama praktilisi aia- ja haljasalade töid. Praktilised tunnid toimuvad kooli koostööpartnerite juures: Tallinna Loomaaias, Tallinna Botaanikaaias, Kadrioru pargis, AS Sagro-s, Eesti Vabaõhumuuseumis, Valtu Aed OÜ-s. Õpingute ajal külastatakse aiandusega tegelevaid ettevõtteid.
Õpingud loetakse lõpetatuks, kui õppekava on täidetud täies mahus, õpilane on omandanud õppekava õpiväljundid vähemalt lävendi tasemel ja sooritanud Nooremaednik, tase 3 kutseeksami.
Kuhu edasi?
Eriala lõpetajad saavad minna tööle aednikuna erinevatesse ettevõtetesse/asutustesse või hakata iseseisvalt tegelema ettevõtlusega aianduse alal. Vastavalt huvidele ja olemasolevale haridustasemele saab soovi korral juurde õppima minna näiteks Räpina Aianduskooli Aednik tase 4, Tallinna Kopli Ametikooli Kinnisvarahooldust, Eesti Maaülikooli Aianduse või Keskkonnaplaneerimise ja maastikukujunduse erialale.