Nahkkäsitöö valmistaja 2a (õppekeel: eesti keel) PIKENDATUD


Tallinna Rakenduslik Kolledž

4. taseme kutseõppe esmaõpe (442)

statsionaarne õpe - koolipõhine õpe

06.11.2024

2 aastat

eesti keel

Eesti , Tallinn

täiskoormus: tasuta

Kandideerimistähtaeg: 30.10.2024


Vastuvõtukriteeriumid

põhiharidus (210)

Vastuvõtt erialale toimub järgmiste kriteeriumite alusel:

  • Motivatsioonikiri - Motivatsioonikirjas avab kandidaat oma õppima asumise põhjuseid, et miks ta tahab antud erialal õppida ning huvi ja varasemat kokkupuudet selle erialaga (kui on). Motivatsioonikiri kirjutatakse eesti keeles koolis kohapeal, kirjutamiseks on aega 30min.
  • Käeline katse (eesti keeles) - Hinnatakse töö vastavust juhendile, oskust valida ja kasutada töö sooritamiseks õigeid tööriistu, ajakulu ning töö puhtust ja korrektsust (max 4 punkti)
  • Erialane vestlus (eesti keeles) - hinnatakse kandidaadi motivatsiooni, suhtlemisoskust ning eesti keele oskust (max 5 punkti)

Portfoolio* - Konkursil on võimalik saada 1 lisapunkt esitatud portfoolio eest, mis näitab kandidaadi kunstilist kogemust – maalimine, joonistamine, meisterdamine, käsitöö. Hinnatakse vestlusel (*1 lisapunkt)

Konkursi maksimaalne võimalik tulemus on 14 punkti (*koos lisapunktiga 15p) ja kandideerimislävend 8 punkti.

Vastuvõtukatsed toimuvad 14.-15.10.2024, 28.-29.10.2024 ja 31.10.2024

Katse aeg määratakse kandidaadile avalduse esitamisel. Katsele palume vestlusele kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID kaart, pass, elamisluba).

Alaealisel õpilaskandidaadil tuleb kandideerimisel esitada vanema või eestkostja kirjalik nõusolek (blankett leitav https://taka.edu.ee/vastuvott). Nõusoleku saab laadida SAISis avalduse juurde või esitada koolis kohapeal vastuvõtuperioodi jooksul.

Kui kandidaadi haridust tõendavad andmed ei ole koolile elektroonilise teenuse kaudu registritest kättesaadavad, tuleb vastuvõtuperioodi jooksul esitada kooli nõutud haridustaseme lõpetamist tõendava dokumendi originaal või selle notariaalselt kinnitatud koopia. 

Rohkem infot


Sisseastumiskatse

Nahkkäsitöö NT-24-25 vestlus

Katse aeg määratakse kandidaadile avalduse esitamisel.

Nahkkäsitöö NT-24-25 mot. kiri ja käeline katse

Katse aeg määratakse kandidaadile avalduse esitamisel.


Lisainfo

Nahkkäsitöö (2 a)

Kellele? Erialale on oodatud õppima põhiharidusega ja keskharidusega isikud, kes soovivad omandada kutset. Nahkkäsitöölise eriala sobib inimesele, kellel on tõsine huvi naha kui materjali vastu ja soov süveneda nahktoodete valmistamise tehnoloogiatesse.  

Õppetöö algab 06.11.2024

Õpe toimub sessioonõppena, üle nädala, K-R. 

Õpingute jooksul sooritab õpilane ka praktika. Õpilased on praktikat sooritanud erinevate valdkonna meistrite käe all ja Eesti Vabaõhumuuseumis konservaatorite käe all. 

Eriala 

Õppekava eesmärgiks on, et õpilane omandab teadmised, oskused ja hoiakud, mis on vajalikud töötamiseks nahkkäsitöö tegijana nii iseseisvalt kui meeskonnaliikmena nahkkäsitöö valdkonnas. 

Nahkkäsitöö tegija saab teadmisi ja praktilisi oskusi Eesti rahvakultuuri ja nahatööpärandi alustest, kavandamisest ja kujutamisest ning erinevatest nahatöödest. 

Õpetajate juhendamisel valmistavad õpilased nahast väikeesemeid, liistuta nahkjalatseid, erinevaid nahkvorme, nahast raamatuköiteid, karpe ning vutlareid ja saadakse teadmisi nahkkäsitööalasest ettevõtlusest. Lisaks põhiõpingutele on võimalik omandada praktilisi oskusi metall- ja savitöödes, maalimises, kirjakunstis ja fotograafias. 

Õpingud loetakse lõpetatuks, kui õppekava on täidetud täies mahus, õpilane on omandanud õppekava õpiväljundid vähemalt lävendi tasemel ja sooritanud Nahkkäsitööline, tase 4 kutseeksami. 

Kuhu edasi? Eriala lõpetajad saavad minna tööle valdkonna disaineri juurde või hakata iseseisvalt tegelema ettevõtlusega nahkkäsitöö alal. Vastavalt huvidele ja olemasolevale haridustasemele saab soovi korral juurde õppima minna näiteks Eesti Kunstiakadeemiasse Moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini erialale, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse Pärandtehnoloogia erialale.  




Rohkem infot