Viljandi Kutseõppekeskus
4. taseme kutseõppe esmaõpe (442)
mittestatsionaarne õpe
statsionaarne õpe - töökohapõhine õpe
0 aasta 6 kuud
eesti keel
Vana-Võidu, Viljandimaa
täiskoormus:
tasuta
Avalduste vastuvõtt on lõppenud
Eriala lühitutvustus
CNC puidutöötlemiskeskuse operaator, tase 4 on oskustöötaja, kes töötab mööblitööstuse või puidutöötlemise ettevõttes. Tema tööks on puidust või puidupõhisest materjalist toorikute töötlemine CNC puidutöötlemiskeskusel. Ta tunneb oma töös kasutatava puidutöötlemiskeskuse ehitust ja tööpõhimõtteid, kasutatavate puit- ja puidupõhiste materjalide omadusi ning järgib toodete kvaliteedile kehtestatud nõudeid.
Kutsealal töötamine eeldab analüüsioskust, ruumilist kujutlusvõimet, tehnilist taiplikkust, täpsust, vastutustunnet ja füüsilist vastupidavust. Töö protsesside jälgimine eeldab vaimset pingetaluvust.
Õpingute läbimisel õpilane:
Õppekorraldus
Mittestatsionaarne õppevorm tähendab, et üle poole õpingute mahust moodustab iseseisev töö, mis tagasisidestatakse õpetaja poolt. Seega sobib selline õppevorm eelkõige ennast juhtivatele õpilastele, kes tunnevad huvi arvutil ruumilise modellerimise ja sellega seotud CNC puidutöötlemispinkidel toodangu valmistamisest. Isikutel, kes juba töötavad samal erialal on võimalik tasemeõpet läbida ka töökohapõhise õppe vormis millisel juhul 2/3 õppe mahust moodustab praktika ettevõttes. Nii mittestatsionaarne õpe kui ka töökohapõhine õpe korraldatakse üldjuhul koos - 10 tundi nädalas (osa sellest veebikeskkonnas) vastavalt õppetöögraafikule. Kokku toimub poole aasta jooksul ca 170 õppetundi 1-2 päevaste õppesessioonide vältel millest viimasel toimub ka kutseeksam. Lisaks tuleb läbida 6 nädala pikkune ettevõttepraktika ettevõttes, kus väljaõpe toimub ettevõttepoolse praktikajuhendaja juhendamisel.
Õppima asumisel tuleb arvestada rahalise kuluga enda isikliku modelleerimistarkvara ostmiseks, tööriiete, turvajalanõude, isikukaitsevahendite ja esmaste isiklike töövahendite ostmiseks praktilise töö tundides.
Õppeaeg: 6 kuud
Õpingute algus: 04.11.24